Specifikace

Žádná z variant nevyžaduje serverovou část. Tím je maximálně usnadněn způsob nasazení, konfigurace a správa provozu, a to bez jakéhokoli vlivu na rychlost nebo odezvy celého systému. Systém je založen na tvorbě vysoce optimalizovaných samostatných relačních databází, které jsou chráněny silnou šifrovací metodou AES-256. Z lokálního umístění jsou pak data v pravidelných intervalech archivována do archivační složky, pakliže je tato volba aktivována. Archivační složka, kam se záznamy archivují, je síťově sdílená složka na libovolném počítači. Do této složky je přesměrována také komunikace přes FTP (režim pracovního notebooku).

Připojení ke vzdálenému počítači probíhá pomocí lokální sítě (port: 2222-2322) nebo FTP serveru (port: 20 a 21) za využití automatické detekce počítačů.

Více informací v Popisu systému, náhledy programu na stránce Screenshoty.

Systémové požadavky

Operační systém

Windows 10
Windows Server 2012, 2016 a 2019

Procesor

vícejádrový procesor, v součásné době běžný v těchto typech zařízení:
PC / notebook / tablet / server

Paměť

1GB RAM
150MB HDD pro programové soubory na lokálním disku (resp. 12MB pro pouze sledované PC)
+ 2GB HDD pro záznamové soubory *

*Velikost potřebného místa pro monitorovací záznamy záleží na nastavení, způsobu využívání počítače a počtu jeho uživatelů. Dostatečnou velikost nelze bez praktického užití odhadnout. Obecně platí, že čím více místa na disku poskytnete, tím dále se budete schopni podívat do historie, protože při dosažení nastaveného limitu se nejstarší záznamy začnou postupně mazat.

Ostatní

Minimální rozlišení monitoru: 1360 x 768
Tisk a emaily: libovolný prohlížeč PDF formátu – Acrobat Reader, Foxit, Chrome, Edge, Firefox atd.

Vytížení počítače

Zatížení počítače je minimální, je však závislé na konfiguraci a prováděných činnostech na počítači. Při vývoji byl kladen důraz na co nejmenší zátěž a spotřebu zdrojů operačního systému při chodu systému, zejména monitorovacích agentů. Přidělená operační paměť je v pravidelných intervalech optimalizována a vícevláknový přístup rozprostírá zátěž tak, aby se zajistil bezproblémový chod programu a nároky na operační systém zůstaly minimální.

Obvyklá spotřeba paměti RAM agenty: 30MB

Vytížení CPU: v desetinách procenta *

*Obvyklé vytížení procesoru je závislé na použitém procesoru a pohybuje se v desetinách procent na desktopových a serverových stanicích, až jednotkách procent na starších počítačích nebo méně výkonných tabletech.